KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14819382
nr 1481 9382
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Kvinna. Signerad, daterad 53. Blandteknik, bildmått: 33x12 cm, yttermått inklusive ram: 44x22 cm
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:28:19
5/8 18:48:57
Erik Prytz
Läs mer om Erik Prytz